Čo je to UV žiarenie a prečo sa pred ním treba chrániť ?

Aká je prvá pomoc pri spálení a úpale ?

Ako si vybrať správnu UV ochrannú kozmetiku ? 

Aká výživa podporuje zdravie kože a chráni pred negatívnymi účinkom UV žiarenia ?

Aké sú zásady solárnej ochrany ?

Kedy sa v tele prirodzene tvorí vitamín D ?

Ako sa chrániť pred spálením a úpalom a aká je prvá pomoc ?

Aký pitný režim v lete je dostačujúci…

Leto bez obáv a zdravá koža aj po lete 

vďaka tomuto jedinečnému online kurzu pre mamičky s PharmDr. Lenkou Bukviarovou

PRIHLÁSIŤ SA

Prečo je vlastne dôležité chrániť deti pred Slnkom?

Slnko JE náš priateľ. Vďaka slnečnému žiareniu sa nám tvorí nielen veľmi dôležitý vitamín D, ale aj  hormóny dôležité pre centrálnu nervovú sústavu, napríklad serotonín, ktorý ovplyvňuje našu náladu. Od Slnka závisia naše biorytmy– striedanie dňa a noci. Bez neho nie je možný život na Zemi a my musíme nájsť cestu ako z neho vyťažiť všetko pozitívne a vyhnúť sa negatívnym následkom.

Slnko vyžaruje okrem iného aj UV žiarenie, ktoré však je uznaným karcinogénom.

To znamená, že pri nadmernej expozícii môže byť vyvolávajúcim činiteľom rakoviny.

Opakované nadmerné vystavovanie UV žiareniu ako aj spálenie v detstve a mladosti zvyšuje riziko rakoviny v dospelosti.

Koža si totiž pamätá všetko….

 Nadmerná expozícia znamená pre každého z nás niečo iné, keďže to koľko UV žiarenia dostaneme, závisí od viacerých faktorov – medzi nimi osobný fototyp, UV index a ďalšie faktory.

Prečo sú práve deti citlivou skupinou, u ktorej má UV ochrana zásadný význam?

Detská koža sa v prvých rokoch stále vyvíja a je omnoho citlivejšia ako koža dospelých. 

Preto je ochrana pred Slnkom veľmi dôležitá a je nutné starostlivo zvážiť aj výber detskej ochrannej kozmetiky. Vedeli ste, že používanie nedostatočného množstva ochrannej kozmetiky môže výrazne znížiť SPF faktor?

Téma solárnej ochrany je veľmi obšírna a prehľadné spracovanie ponúka práve tento kurz. Dozviete sa všetko podstatné, aby ste s pokojným svedomím mohli s deťmi vonku stráviť letné chvíle.

PRIHLÁSIŤ SA

Obsah kurzu

Zaoberať sa budeme týmito témami:

  1.  Čo je to UV žiarenie a prečo sa pred ním treba chrániť? Kedy a v akých oblastiach  je Slnko „najsilnejšie?“

  2. Aké sú zásady solárnej ochrany? A ako sa dohodnúť s deťmi, aby ich dodžiavali? 🙂

  3. Existuje zdravé opaľovanie? Alebo nemajú malé deti na priamom Slnku čo robiť?

     4. Kedy sa v koži prirodzene tvorí vitamín D? A čo jeho tvorbu znižuje? Treba ho aj v lete dopĺňať formou výživových doplnkov?

     5.  Ako si správne vybrať UV ochrannú kozmetiku? Je prírodná zárukou istoty?

    6. Ktoré zložky by nemala obsahovať UV ochranná detská kozmetika? Ale veľa produktov na našom trhu ich obsahuje.

  7. Aká výživa podporuje zdravie kože? Kedy ju deťom (aj sebe) zaradiť a v akej forme?

   8. Aký pitný režim je (nielen) počas letných horúčav dostačujúci? Ako vieme, či dieťa pije dostatočne a aké sú znaky     dehydratácie?

   9. Aká je prvá pomoc pri spálení a úpale? A ako im bezpečne predísť?

PRIHLÁSIŤ SA

Kto vytvoril tento kurz?

Moje meno je PharmDr. Lenka Bukviarová a založila som internetový osvetový projekt pre mamičky Web zdravej rodiny. Povolaním som farmaceut – lekárnik a som aj  autorkou online kurzu ZDRAVÉ DIEŤA, kde mamičky učím ako sa starať o zdravie a imunitu detí a hlavne ako ju môžu bezpečne a prirodzene podporiť vďaka využitiu potenciálu vlastného tela, imunoaktívnej výžive a ďalších metód prirodzenej podpory imunity. Mám vysokoškolské vzdelanie v odbore farmácia a 8 rokov praxe v lekárni, počas ktorej som zistila, že lieky nemajú a nesmú byť nikdy prvou voľbou, ale naopak poslednou. A to najdôležitejšie –  aj ja som mama ako vy. Presne viem, čo mamičky denne riešia, viem sa vcítiť do ich situácie a poradiť im ako kamarátka a odborník zároveň.

V online kurze ZDRAVÉ LETO S DEŤMI sa môžete spoľahnúť na moju:

odbornosťoverené vedecké poznatky-prevedené do ✓ praxe a odskúšané na sebe, svojej rodine a svojom dieťati

 ✓ empatiu a rodičovský nadhľad

neustály kontakt so mnou a moje odborné poradenstvo v akýchkoľvek otázkach týkajúcich sa zdravia

VÁŠ PRÍSTUP K CELÉMU OBSAHUJE JE NEOBMEDZENÝ

Okrem hlavného kurzu dostanete ďalšie 3 BONUSY

AKÁ JE CENA KURZU?

Celková cena kurzu bez zľavy je 39,90 Eur.

Cena NEPLATÍ pre mamičky, ktoré si už predtým zakúpili ktorýkoľvek z mojich kurzov.

50% zľavový kód Vám už bol odoslaný do Vášho e-mailu.

ZDARMA BONUSY KU KURZU

BONUS 1.

Prvým 30 z Vás zDARma pošlem knihu Neotrávte sa! Prvá pomoc pri otravách v domácnosti v hodnote 15,99 Eur.

Deti sú veľmi vynaliezavé. Stačí chvíľka nepozornosti a… malá prehltne Vaše tablety na bolesť hlavy, vypije celú fľaštičku lieku proti horúčke alebo ochutná aviváž či praciu kapsulu. Na takéto situácie sa ťažko pripraviť. V strese možno ani nebudete vedieť ako sa voláte… Výbornou pomocou Vám bude práve táto príručka, ktorej autormi sú farmaceuti Národného toxikologického informačného centra. V knihe dokážete veľmi rýchlo vyhľadať konkrétny liek, chemikáliu, kozmetiku, rastlinu či hubu, s ktorou môže dieťa prísť do kontaktu a ktorá mu môže spôsobiť  vážnejšiu či menej vážnu otravu. Kniha Vám ponúka okamžité riešenie a postup, čo ihneď urobiť a predísť tak ďalším následkom. Je neoceniteľným pomocníkom do každej domácnosti. Ku kurzu Vám ju zašlem zDARma. Stačí byť medzi prvými 30 kupujúcimi.

BONUS 2.

✓ Neobmedzený prístup k online akadémii JAR a LETO s deťmi

Nové aktuálne témy, ako-inak, šité na mieru mamičkám. V akadémii sa zameriavame na témy ako alergia, výber repelentu pre deti, ako správne vybrať kliešťa, ako zvládnuť cestovateľské nevoľnosti, hnačku, čo patrí do detskej dovolenkovej či prázdninovej lekárničky a v akých situáciách Vám pri deťoch pomôžu homeopatiká a prírodná medicína. Máte sa na čo tešiť 🙂

BONUS 3.

✓ Individuálne poradenstvo písomnou/ústnou komunikáciou

Každé dieťa je iné a preto si vyžaduje individuálny prístup. Odborné poradenstvo farmaceuta Vám pomôže pozrieť sa na situáciu z iného uhla a prispeje k efektívnemu riešeniu. S čímkoľvek rada pomôžem a poradím aj Vám mamičkám – nie len čo sa týka detí. Moje poradenstvo nenahrádza lekárske vyšetrenie.

PRIHLÁSIŤ SA

Mamičky odporúčajú

Prečo investovať do tohto kurzu?

Napriek tomu, že ochorenia kože majú na Slovensku aj vo svete stúpajúcu tendenciu, venuje sa téme solárnej ochrany žiaľ veľmi málo pozornosti (podobne ako iným témam v oblasti prevencie). Áno, ponuka UV ochrannej kozmetiky je naozaj široká. O to ťažšie je vyznať sa v nej a vybrať si produkt, ktorý bude pre citlivú detskú kožu vhodný.

Na našom trhu nájdete veľké množstvo ochrannej kozmetiky, ktorá obsahuje chemické filtre. Práve na tie si treba dať obzvlášť pozor – mnohé z nich sú pre deti absolútne nevhodné a v niektorých štátoch dokonca úplne zákazané, keďže môžu mať toxické pôsobenie na organizmus. (viac v kurze).

Okrem ochrannej kozmetiky  je potrebné vrámci solárnej ochrany dodržiavať aj určité odporúčania, napr. správny pitný režim; zvýšenie príjmu potravín, ktoré priamo vyživujú kožu; správne množstvo používaného prípravku; nosenie vhodného oblečenia a doplnkov; obmedzovanie času na priamom slnku a mnohé ďalšie.

    Nezabúdajte, že opakované nadmerné vystavovanie sa UV žiareniu či opakované spálenie v detstve je rizikových faktorom vzniku kožných ochorení v dospelosti.

Vaše dieťa je v prvom rade vo Vašich rukách. Váš prístup je ten prvoradý. Od Vašej reakcie a prístupu veľa závisí.

  Za cenu kurzu môžete kúpiť drobcovi nové hračky či ísť s partnerom na jednu večeru… alebo investovať do tohto kurzu a vlastného „rodičovského“ vzdelania a dozvedieť sa veľa užitočných informácií. Tie využijete celý život, nie len teraz a nie len pri malých deťoch.

PRIHLÁSIŤ SA

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1. Ako a kedy budem kurz sledovať?

Po objednávke získate doživotný prístup ku všetkým lekciám. Pozerať môžete KEDYKOĽVEK a KDEKOĽVEK z mobilu, tabletu alebo PC. Na Vaše otázky odpoviem v správach alebo v komentároch pod videami.

2. Cena  je pre mňa jednorázovo vysoká. Dá sa zaplatiť aj v 2 splátkach?

Áno. Rozumiem, že moji poslucháči sú väčšinou mamičky na rodičovskom príspevku. Ak je pre Vás suma vysoká, dajte mi vedieť a spoločne sa dohodneme. E-mail:  info@webzdravejrodiny.sk

PRIHLÁSIŤ SA

 ČO JE TO ONLINE KURZ

Online kurz  je internetový kurz. Po zakúpení kurzu  dostanete Vaše osobné prihlasovacie údaje a adresu, kde sa pripojíte. Okrem videí v kurze nájdete e-booky (e-knihy), články, tipy a ďalší obsah, ktorý Vám viac priblíži a vysvetlí problematiku kurzu. Celý obsah kurzu je Vám neustále k dispozícii.

VÝHODY ONLINE KURZU

Online kurz sledujete v pohodlí domova a vtedy, keď máte na to čas. Veľkou výhodou je, že nemusíte nikam odchádzať a hľadať niekoho, kto Vám postráži deti, kým ste preč niekde na prednáške. Kurz je rozdelený na jednotlivé lekcie, ale tempo, v akom kurzom prejdete je iba na Vás. Prístup máte aktívny už nastálo. Okrem toho som Vám k dispozícii na osobnú konzultáciu cez FB messenger.

   AKO SA PRIPOJÍM

Kliknete na link a zadáte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré Vám pošleme okamžite po pripísaní Vašej platby. Pripojíte sa z mobilu, tabletu alebo počítača.  Jediné, čo potrebujete je prístup na internet. TIP:  Súčasťou niektorých kurzov sú aj audio nahrávky, ktoré si môžete stiahnuť a počúvať ich z mobilu cez sluchátka pri kočíkovaní alebo na ihrisku.

Prihlásenie TU

Prajem Vám veľa zdravia a radosti s deťmi! Úsmev tiež lieči ♥

PharmDr. Lenka Bukviarová, autorka projektu Web zdravej rodiny. VIAC >>>

Dozvedeli ste sa niečo nové? Ak chcete mať najnovšie info o mojich kurzoch a článkoch priamo v messengeri, kliknite SEM.

„Nehľadajte informácie na bežných diskusných fórach. Tu Vám poradí farmaceut.“ Informácie nenahrádzajú

lekárske vyšetrenie.